reklama

Newsy

Piazzolla. Show Me Your Tango - koncert

reklama
Piazzolla. Show Me Your Tango - koncert
2021-03-03

1 marca 2021 r. przypada 100. rocznica urodzin Astora Piazzolli, najwybitniejszego argentyńskiego kompozytora, legendarnego twórcy tanga nuevo.

Z tej okazji oraz z okazji Dnia Kobiet zapraszamy na muzyczną ucztę w wyjątkowych aranżacjach przygotowanych na głos mezzosopranowy i kwintet klasyczny (fortepian, gitara klasyczna, skrzypce, kontrabas, bandoneon).

Będzie to estetyczne tango do słuchania (czasami do tańczenia) i snucia refleksji w dobrym towarzystwie. To podróż przez południowe krajobrazy pełne namiętnej miłości, wielkiej pasji, radości i beztroski, ale też samotności i egzystencjalnego przeżywania. To także maestria wokalna Izabeli Kopeć.

Gościem specjalnym koncertu będzie genialny bandoneonista, Argentyńczyk Gilberto Pereyra, założyciel i członek wielu zespołów tangowych, który towarzyszył w trasach koncertowych legendarnej Milvie.

Wyjątkowego argentyńskiego smaku dodadzą wirtuozi skrzypiec i gitary klasycznej: Maciej Lulek i Robert Horna, na fortepianie zagra znakomity pianista i aranżer Tomasz Filipczak, a całość dopełni ekspresyjną grą kontrabasista Wojciech Gumiński.

Premiera koncertu 8 marca na Facebooku i kanale YouTube Centrum Kultury Wilanów

https://www.facebook.com/events/794069658129537/reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

2°C
4.63km/h
1017hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama
reklama