reklama

Newsy

Powsińskie Dożynki 2021

reklama
Powsińskie Dożynki 2021
2021-08-18

Centrum Kultury Wilanów i Parafia św. Elżbiety w Powsinie zapraszają na wyjątkowe wydarzenie etnograficzne: Powsińskie Dożynki 2021.

Ta piękna uroczystość, której inicjatorami są Pracownia Etnograficzna „Powsinianie” oraz Grupa 30+, odbędzie się 29 sierpnia br. w plenerach Domu Pracy Twórczej w Powsinie przy ul. Ptysiowej 3.

Niezmienną ideą tego projektu jest kultywowanie tradycji ludowych na obszarze wielkiej i nowoczesnej aglomeracji miejskiej – Warszawy.

Centrum Kultury Wilanów jako jedna z nielicznych instytucji warszawskich pielęgnuje pamięć o dawnych zwyczajach wiejskich.

Powsińskie Dożynki to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć kolorowy, rozśpiewany i wystrojony w regionalne stroje ludowe korowód z wieńcami dożynkowymi. Wyjątkowości całemu wydarzeniu dodają również występy folklorystyczne zespołów Centrum Kultury Wilanów oraz zaproszonych gości z kraju i z zagranicy. W tym roku przed dożynkową publicznością zaprezentują się Powsinianie, Radosna, Grupa 30+ oraz Wilanowska Orkiestra Dęta, a także zespoły ludowe Jaślanie z Jasła, Łurzycanki, Piskorze oraz Kałyna z Ukrainy. Ponadto będzie można odwiedzić któreś ze stoisk z rękodziełem artystycznym.

Dla dzieci przygotowujemy przedstawienie teatralne oraz animacje, a na koniec – o godz. 19.00 – „potańcówka na dechach”.

Wstęp wolny!reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

19°C
5.66km/h
1021hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama