reklama

Newsy

Pomóż dzieciom zagrożonym wykluczeniem społecznym w Wilanowie!

reklama
Pomóż dzieciom zagrożonym wykluczeniem społecznym w Wilanowie!
2021-10-11

Ruszyła piąta edycja wolontariatu w Akademii Przyszłości w Wilanowie. Program będzie realizowany wspólnie ze Szkołami Podstawowymi SP169 na ul. Uprawnej, SP261 na ul. Wiertniczej oraz Nr 400 na ul. Oś Królewska.

Poszukujemy wolontariuszy, którzy zaangażują się w mądrą pomoc dzieciom zagrożonym wykluczeniem społecznym na Wilanowie! Zgłaszać się można przez stronę www.superw.pl

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to ogólnopolski program społeczny organizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA, które od 2001 r. pomagają ludziom wydobywać to, co w nich najpiękniejsze.
Wolontariusze AKADEMII PRZYSZŁOŚCI przez cały rok regularnie spotykają się z dzieckiem borykającym się ze specyficznymi problemami – od problemów w nauce i kłopotów w relacjach z rówieśnikami, przez trudne sytuacje rodzinne, aż po zagrożenie wykluczeniem społecznym. Są to dzieci z klas 1-6 Szkoły Podstawowej, które często wierzą w swoje możliwości i mają problemy z odnalezieniem się w szkolnej rzeczywistości. Wolontariusze poprzez spotkania stają się dla podopiecznego przyjacielem i mentorem.

Wolontariusze odbywają szkolenie z metod tutoringu oraz Systemu Motywatorów Zmiany, a następnie w okresie od października do czerwca raz w tygodniu spotykają się na zajęciach z jednym dzieckiem. SuperW uczy dziecko wygrywać, wzmacnia jego mocne strony i próbuje przeprowadzić od porażki w szkole, do sukcesu w życiu.

Do wolontariatu zgłosić się można poprzez stronę www.superw.pl Dzięki temu można pomóc dzieciom, zdobyć ciekawe doświadczenie i zyskać wpływ na lokalną społeczność! W Wilanowie Akademia Przyszłości działa w Szkołach Podstawowych nr 169, 261 oraz 400.reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

12°C
2.57km/h
1011hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama