reklama

Newsy

Edison Primary School w Wilanowie z certyfikatem Apple

reklama
Edison Primary School w Wilanowie z certyfikatem Apple
2022-01-17

Niepubliczna Polsko-Angielska Szkoła Podstawowa Edison została wyróżniona prestiżowym certyfikatem Apple Distinguished School. Posiada go obecnie tylko 530 najbardziej innowacyjnych szkół na świecie, które wdrażają programy i projekty z wykorzystaniem zaawansowanych narzędzi cyfrowych.

Edison otrzymał certyfikat na lata 2021-2024 za unikalną implementację nowoczesnych technologii. Potwierdza on, że warszawska szkoła stanowi ośrodek postępu i doskonałości w dziedzinie edukacji, realizujący promowaną przez Apple wizję nauczania.

Wyróżnienie przyznane Edison Primary School zaprezentowano oficjalnie podczas dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem Zarządu Dzielnicy Wilanów.

Wilanów jest dzielnicą młodą, rozwijającą się i nowoczesną. Inicjatywa Polsko-Angielskiej Szkoły Podstawowej Edison i jej zaangażowanie w nowe technologie i budowanie potencjału młodych ludzi jako przyszłych liderów wpisuje się w kierunek, w jakim chcielibyśmy rozwijać edukację w dzielnicy – podkreślił Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wilanów Artur Buczyński.

Innowacyjne technologie szkoła stosuje praktycznie od początku działalności. Pomagają one rozwijać umiejętności poznawcze i społeczne, a także wspierają proces uczenia się. W trakcie edukacji uczniowie i nauczyciele wykorzystują m.in. materiały multimedialne (np. filmy, animacje), prezentacje i materiały interaktywne (ćwiczenia, gry, quizy), aplikacje mobilne na iPad, cyfrowe teksty, materiały audio, podręczniki cyfrowe i e-booki. Tradycyjne lekcje zostały zastąpione interdyscyplinarnymi zajęciami z wykorzystaniem technologii Apple: każdy uczeń i nauczyciel posiada swój iPad.

Uczniowie pracują metodami projektowymi, także w małych grupach zadaniowych, dzięki aplikacji Classroom. Są one stosowane nie tylko w nauce klasycznych przedmiotów, ale również w przybliżaniu ważnych zagadnień społecznych jak ochrona środowiska, pomoc humanitarna czy oddziaływanie reklam na odbiorcę. Wprowadzenie technologii iPad umożliwiło korzystanie z coraz nowocześniejszych narzędzi cyfrowych jak VR czyli rozszerzona rzeczywistość, rozmaite komunikatory i platformy. W czasie lekcji uczniowie przekazują efekty swojej pracy za pomocą funkcji AirDrop i AirPlay, uczą się w domu korzystając z materiałów multimedialnych opublikowanych za pomocą platform Schoolwork i Teams. Dzięki temu mają stały dostęp do treści omawianych podczas lekcji zapewniając realizację ważnej dla szkoły koncepcji Learning Everywhere. Sami bardzo chętnie tworzą np. prezentacje na podstawie samodzielnie wyszukanych informacji, własne filmiki, Kahooty czy programują w Scratch.

Edukacja przy pomocy urządzeń iPad jest w Edisonie procesem stale monitorowanym i usprawnianym, m.in. dzięki regularnym badaniom wśród nauczycieli, uczniów i rodziców. W szkole odbywają się również audyty przeprowadzane przez specjalistów z zewnątrz. Po kilku latach innowacyjnego stosowania iPad, jego wprowadzenie do procesu dydaktycznego oceniło pozytywnie aż 82% rodziców i 85% uczniów

Wybór Edisona do grona Szkół Apple Distinguished School podkreśla nasz sukces w tworzeniu innowacyjnego i atrakcyjnego środowiska zdobywania wiedzy, które angażuje uczniów i dostarcza namacalnych sukcesów w nauce – stwierdziła Agnieszka Olszewska, założycielka szkoły Edison Primary School. - Od dawna stawiamy sobie za cel i realizujemy spójny program nauczania przy użyciu technologii Apple. Opiera się on na doświadczaniu, eksperymentowaniu, tworzeniu i testowaniu różnych rozwiązań, a także pomaga młodym ludziom stać się odpowiedzialnymi obywatelami przygotowując ich do wyzwań XXI wieku. Wykorzystujemy technologię, aby łączyć uczniów ze światem, pobudzać ich kreatywność, pogłębiać współpracę i nadać uczeniu spersonalizowany charakter.

Edison Primary School działa od 2012 roku. Przy szkole funkcjonuje dwujęzyczne przedszkole Magic Fish, które powstało w 2009 roku. Szkoła realizuje dwie podstawy programowe: polską i angielską oraz innowacyjne autorskie projekty. W 2016 i 2017 roku otrzymała tytuł „Szkoły Innowacyjności i Kreatywności” nadany przez Fundację Wspierania Rozwoju Kreatywności, będącą partnerem Destination Imagination - największej międzynarodowej organizacji edukacyjnej. Jest również jedną z dwustu międzynarodowych szkół zrzeszonych w Council of British International Schools (COBIS). Partnerzy Edisona to m.in. British Council, Cambridge – English Qualifications, Wydział Pedagogiczny UW, Wydział Nauk Społecznych SGGW oraz Niepubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia im. Teodora Leszetyckiego w Warszawie (współpracuje z przedszkolem Magic Fish w ramach autorskiego programu wychowania poprzez sztukę).

Głowna siedziba Szkoły Edison mieści się przy ulicy Królewicza Jakuba 69, ale już w lutym zainauguruje ona działalność w nowym obiekcie przy ulicy Wiertniczej. Na początek naukę rozpoczną w nim uczniowie klas IV-VIII, natomiast w roku szkolnym 2022/2023 w tym miejscu powstanie także liceum ogólnokształcące.

 
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

16°C
7.72km/h
1011hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama
reklama