reklama

Newsy

Legia Warszawa vs Lechia Gdańsk – zapowiedź meczu!

reklama
Legia Warszawa vs Lechia Gdańsk – zapowiedź meczu!
2022-03-30

O tym, jak nieprzewidywalne bywają rozgrywki Ekstraklasy, najlepiej świadczy sytuacja, w której znaleźli się zawodnicy Legii Warszawa. Przed startem rundy wiosennej piłkarze tego zespołu mieli za zadanie utrzymać się w Ekstraklasie, a obecnie po cichu pojawiają się już głosy związane z ewentualną walką o europejskie puchary. Najbliższe tygodnie będą kluczowe dla tego zespołu, ponieważ najpierw zagrają na swoim boisku z Lechią Gdańsk w lidze, a następnie na wyjeździe zmierzą się z Rakowem Częstochowa w Pucharze Polski.

Legia Warszawa

Miała być walka o utrzymanie do samego końca, a po serii znakomitych wyników Legia Warszawa ma już tylko 11 punktów straty do 4 miejsca w tabeli, które zajmuje jej najbliższy rywal, czyli Lechia Gdańsk. Wojskowi mają więc szansę, aby w najbliższej kolejce zmniejszyć stratę do 8 oczek. Patrząc na statystyki, a także przewidywania zakładów bukmacherskich – jest to prawdopodobny scenariusz. Przed rozpoczęciem tego meczu możesz spojrzeć na specjalny kod rejestracyjny, który pomoże Ci na starcie.

Wracając do meczu, Legia Warszawa powinna mieć przewagę psychologiczną nad najbliższym rywalem, ponieważ zwyciężyła w 4 poprzednich meczach na swoim boisku. Widać zdecydowaną poprawę w grze tego zespołu, od czasu przegranej z Wartą Poznań mają na koncie już 7 kolejnych rywalizacji bez przegranej.

Statystyki:
- Legia wygrała w 4 ostatnich meczach domowych.
- Wojskowi stracili tylko jednego gola w 3 ostatnich starciach przy Łazienkowskiej.
- Legia zdobyła bramkę w każdym z 4 ostatnich meczów na swoim boisku.
- Wojskowi w rundzie wiosennej tylko raz nie trafili do siatki przed własną publicznością.
- Legia w 2 z 4 ostatnich meczów domowych zaliczyła wynik btts.

Lechia Gdańsk

Gdańszczanie nie są faworytem tego spotkania, pomimo że znajdują się na 4 miejscu w tabeli. Lechia u siebie, a na wyjeździe to dwa różne zespoły w rundzie wiosennej. O ile pierwszy mógłby walczyć o mistrzostwo, o tyle drugi byłby głównym kandydatem do spadku. Biało-Zieloni przegrali do tej pory wszystkie mecze wyjazdowe po wznowieniu rozgrywek, a dodatkowo nie zdobyli w nich nawet jednego gola. Są to statystyki, które wykluczyły ten zespół z walki o mistrzostwo Polski. Na swoim boisku Lechia ma 10 punktów z 12 możliwych, także tutaj statystyki przemawiałby na korzyść tego zespołu, gdyby grali na swoim boisku.

W ostatnim meczu ligowym Lechia na swoim boisku wygrała z Górnikiem Łęczna i tym samym poprawiła swoją sytuację w tabeli po wcześniejszej porażce z Piastem Gliwice. Nie ma wątpliwości, że piłkarze tego zespołu muszą zacząć regularnie punktować w delegacjach, ponieważ w innym przypadku będzie im bardzo ciężko, aby utrzymać się na 4 miejscu, które może zapewnić miejsce w europejskich pucharach. Wiele będzie zależało jednak od wyników Pucharu Polski, gdzie może się okazać, że tylko 3 drużyny z ligi wejdą do europejskich pucharów.

Futsal, mecze ekstraklasy koszykówki kobiet i wiele innych – sprawdź, co w najbliższym czasie dzieje się w świecie sportu na Wilanowie!

Jak układały się ostatnie mecze bezpośrednie?

Statystyki wskazują, że pierwsze spotkanie w obecnej kampanii pomiędzy tymi ekipami wygrali zawodnicy Lechii Gdańsk. Warto jednak wspomnieć, że był to okres, w którym Legia przegrywała mecz za meczem w delegacjach, dlatego też nie można wyciągać z tego daleko idących wniosków.

Jeśli weźmiemy pod uwagę dwa ostatnie mecze w Warszawie, to łatwo zauważyć, że Wojskowi byli w nich górą. Ogólnie Lechia ma problemy ze zdobywaniem goli na obiekcie przy Łazienkowskiej, co widać na podstawie statystyk. Goście w 3 ostatnich 5 meczów nie zdobyli gola na tym obiekcie. Legia ma natomiast serię 3 kolejnych spotkań z przynajmniej jednym trafieniem na swoim boisku z Lechią Gdańsk.

Mecze bezpośrednie:

- Wojskowi wygrali w dwóch ostatnich meczach domowych z tym rywalem.
- Legia strzeliła gola w 3 kolejnych meczach u siebie z Lechią.
- W 3 poprzednich starciach przy Łazienkowskiej nie było remisu.
- Legia Warszawa ostatni raz przegrała z tym rywalem u siebie w 2019 roku.
- Wojskowi zachowali czyste konto w 3 z 5 ostatnich meczów z tym rywalem u siebie.

Zakłady i kod rejestracyjny

Faworytem tego spotkania jest Legia Warszawa, ponieważ zagra na swoim boisku, a w dodatku ma na koncie 4 kolejne zwycięstwa z rzędu przy Łazienkowskiej. Z drugiej strony mamy Lechię Gdańsk, która przegrała w 5 kolejnych delegacjach, co znacząco obniża szanse tego zespołu na wygraną w Warszawie.

Specjalny kod rejestracyjny do bukmachera ułatwi Ci założenie konta, jeśli chcesz podwyższyć emocje podczas oglądania meczów Ekstraklasy. Obserwuj, co jest dostępne w zakładach przed meczem Legii z Lechią Gdańsk.

Na papierze faworytem są gospodarze, ale trzeba pamiętać, że lepszą pozycję w tabeli ma Lechia Gdańsk. W Ekstraklasie tabela niewiele znaczy, co było widać już wiele razy w obecnej kampanii.

Legia wygrała w dwóch ostatnich meczach domowych z Lechią Gdańsk, jednak wtedy była zdecydowanie lepszym zespołem. Mam wrażenie, że najciekawszą opcją po wykorzystaniu kodu rejestracyjnego może być tutaj typ związany z podpórką na gospodarzy, a także -2,5 gola. Aby zdarzenie zakończyło się powodzeniem, w meczu musiałby paść wynik 0:0, 1:0, 1:1 lub 2:0 dla gospodarzy. Patrząc na dyspozycję Lechii Gdańsk w meczach wyjazdowych – jest to bardzo prawdopodobne. Goście od początku rundy wiosennej nie zdobyli nawet jednego gola w delegacji, natomiast Wojskowi znacząco poprawili się w aspekcie występów przed własną publicznością, co widać również na podstawie defensywy.

Kilka dni po spotkaniu z Lechią, Legia zagra z Rakowem Częstochowa w Pucharze Polski, więc z typowaniem tej rywalizacji warto wstrzymać się do ogłoszenia składów, żeby w zespole gospodarzy nie było czasem sporych zaskoczeń związanych z ewentualną rotacją w wyjściowym składzie. A. Vuković może się zdecydować na taki krok.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

1°C
2.06km/h
1043hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama