reklama

Newsy

Wernisaż wystawy „Jestem. Wejście w nieśmiertelność” Mt 5,14

reklama
Wernisaż wystawy „Jestem. Wejście w nieśmiertelność” Mt 5,14
2022-04-05

Muzeum Mt 5,14 zaprasza na wernisaż wystawy „Jestem. Wejście w nieśmiertelność".
7 kwietnia 2022 godz. 19.00

Na wystawę „Jestem" złożyło się dwadzieścia w większości abstrakcyjnych obrazów wykonanych różną techniką (są wśród nich prace olejne, akrylowe, wykonane techniką mieszaną, relief oraz fotografia), których tematyka nawiązuje do wieczności oraz ukrzyżowania i zmartwychwstania. Razem wprowadzają w przestrzeń refleksji nad czasem i wiecznością, Męką i zmartwychwstaniem. Każdemu obrazowi towarzyszy cytat z Biblii wybrany przez artystę. Słowa te stanowią trop, swoistą podpowiedź dla zwiedzających w odczytywaniu obrazów. Malarstwo niefiguratywne jest dla zwiedzających wyzwaniem, koniecznością otworzenia się na nowe doświadczenie, zaproszeniem do świata wyobraźni i emocji artysty, ale też swoich.

Wśród artystów biorących udział w wystawie są prof. ASP w Warszawie Zdzisława Ludwiniak, prof. Wydziału Sztuk Pięknych UMK Mirosława Rochecka , Andrzej Kalina oraz artyści młodszego pokolenia: Maria Sabina, Aleksander Grzybek i Aleksandra Rykała.

Wydarzeniami towarzyszącymi wystawie będą fragmenty rekolekcji dla artystów wygłoszonych przez Karola Wojtyłę w 1962 roku, które pojawią się w Wielkim Tygodniu na muzealnych social mediach, oraz debata o sztuce, która planowana jest na 28 kwietnia w przestrzeni muzealnej oraz w streamingu.

Prezentowane prace stanowią wybór z wystawy Jestem przygotowanej przez kurator Joannę Błońską z Galerii DOM – Sokołowskiego Ośrodka Kultury w Sokołowie Podlaskim i prezentowanej tam w styczniu i lutym 2021 r.

Wystawę będzie można oglądać od 7 kwietnia 2022 do 6 czerwca 2022 r.

https://mt514.pl/wernisaz-wystawy-jestem-wejscie-w-niesmiertelnosc/reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

1°C
2.06km/h
1043hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama