reklama

Newsy

Galeria Tlen gości młodych twórców ze szkoły Akademeia High School

reklama
Galeria Tlen gości młodych twórców ze szkoły Akademeia High School
2022-06-06

W ramach dobrosąsiedzkiej współpracy promowane są młode talenty. Prace uczniów można oglądać w Galerii Tlen, w dniach 10-12 czerwca, sob.- niedz. w godz.12.00-19.00, przy ul. Hlonda 2 (wejście od strony Al. Rzeczypospolitej), w Miasteczku Wilanów.

Galeria sztuki Tlen razem z liceum Akademeia High School zapraszają mieszkańców Wilanowa i uczniów tutejszych placówek edukacyjnych na wernisaż prac uczniów. Wystawa obejmuje dzieła malarskie, projektowania produktowego, tekstyliów oraz fotografię. Wszystkie prezentowane prace zostały wykonane przez uczniów AHS. Ta szkoła średnia, która przygotowuje do matury brytyjskiej, naucza m.in. fotografii, projektowania 3D, sztuk pięknych oraz innych przedmiotów artystycznych.
Wystawę otwiera piątkowy wernisaż - 10 czerwca w godz. 17.00 - 19.00. Przez dwa dni, tj. w sobotę i niedzielę 11 i 12 czerwca będzie można obejrzeć zdjęcia, rysunki, obrazy i prace z zakresu projektowania produktowego, jak drewniane zabawki, ceramikę oraz obiekty w technologii druku 3D. Galeria Tlen wychodzi naprzeciw młodym twórcom i umożliwia im pokazanie publicznie prac kończących etap edukacji w brytyjskim systemie GCSE i A Levels.

Uczniowie Akademeia High School dali wystawie podtytuł „pokój 21”, bo to w tym szkolnym studio rozpoczynają swoją artystyczną podróż. Tutaj malują, toczą na kole garncarskim, eksperymentują w drewnie, a także korzystają ze studia fotograficznego, drukarek 3D i ciemni. Artystyczny dialog uczniów i nauczycieli AHS jak i współpracujących z nią praktyków architektury, designu i sztuki, doprowadził tegorocznych maturzystów na prestiżowe uczelnie: Central St. Martins - University of Arts w Londynie, UAL – University of the Arts w Londynie, Architectural Association School of Architecture w Londynie oraz Parsons School of Design w Nowym Jorku.

Warto dodać, że Akademia High School co roku oferuje stypendia artystyczne w ramach ogólnokrajowego konkursu dla wybitnie uzdolnionej młodzieży.
Galeria Tlen zamierza kontynuować tę dobrosąsiedzką praktykę wspierania młodzieży i placówek szkolnych, pomagając w przygotowaniach do wejścia na rynek sztuki młodym twórcom.

Wernisaż godz. 17.00, piątek,10 czerwca
Godziny otwarcia wystawy: sob - niedz., 11-12 czerwca, w godz. 12.00 -19.00
Galeria Tlen, ul. Hlonda 2 (wejście od strony Al. Rzeczpospolitej, przy café Plakatówka)
Miasteczko Wilanów, Warszawa
Więcej informacji o artystycznych stypendiach Akademeia High School: www.akademeia.edu.plreklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

35°C
7.72km/h
1008hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama