reklama

Newsy

Pierwszy wilanowski pumptrack otwarty!

reklama
Pierwszy wilanowski pumptrack otwarty!
2022-07-21

W Wilanowie powstało nowe, jedyne takie miejsce przeznaczone do sportowej rekreacji. Jest nim nowo wybudowany pumptrack. Jego budowa została zrealizowana w ramach projektu budżetu obywatelskiego. Na projekt zagłosowało 1254 mieszkańców.

Czym jest pumptrack i gdzie możemy go znaleźć?

Pumptrack to specjalnie przygotowany niewielki tor łączący jazdę jednośladem (zwykle rowerem) i wszechstronny trening. Zbudowany jest z szybkich zakrętów i muld. Wyrabia u użytkowników refleks, zmysł równowagi oraz kondycję. Tor ma kształt zamkniętej pętli z delikatnymi muldami, które powodują, że jazda na rowerze nie wymaga pedałowania.

Pierwszy wilanowski pumptrack znajduje się przy drodze rowerowej w Powsinie, a dokładnie w uroczym parku przy ul. Drewny.

Kto może z niego korzystać?

Z nowo powstałego obiektu mogą korzystać rowerzyści, rolkarze, deskorolkarze oraz osoby jeżdżące na hulajnogach. Na torze mogą jeździć zarówno dorośli jak i dzieci.
Można na nim sprawdzić swoje umiejętności, a także potrenować by dojść do perfekcji.

W Wilanowie dominują place zabaw dla najmłodszych i nie ma wielu miejsc przeznaczonych dla aktywności fizycznej nastolatków. Pumptrack poza swoim oryginalnym przeznaczeniem, czyli miejscem do uprawiania sportu, stał się również miejscem spotkań i integracji dla młodzieży. Położenie przy ścieżce rowerowej sprawia, że korzystają z niego nie tylko mieszkańcy Wilanowa, ale także okolicznych miejscowości.

Nowe miejsce sportowej rekreacji okazało się dużym sukcesem i będzie długo służyć nam wszystkim. Oby takich miejsc powstawało coraz więcej!reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

23°C
4.12km/h
1003hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama