reklama

Newsy

Kobiety '44 - spektakl teatralny

reklama
Kobiety '44 - spektakl teatralny
2022-08-01

 "Kobiety '44" - spektakl teatralny
Centrum Kultury Wilanów, ul. Kolegiacka 3
5.08.2022 (piątek), godz. 19.00

Z okazji 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Centrum Kultury Wilanów zaprasza mieszkanki i mieszkańców Wilanowa na wyjątkowy, okolicznościowy spektakl.

„Kobiety ‘44 - Powstanie Warszawskie oczami jego uczestniczek” to projekt artystyczny, którego celem jest zachowanie pamięci o Powstańcach Warszawskich. Jest to montaż słowno-muzyczny, który powstał na podstawie świadectw przebiegu Powstania Warszawskiego, historycznych i fabularyzowanych oraz fragmentów książki Agnieszki Cubały „Kobiety '44. 44 prawdziwe historie kobiet w powstańczej Warszawie”.

Poruszające powstańcze świadectwa przedstawią wybitne aktorki trzech pokoleń. Zobaczycie Państwo na jednej scenie: Jadwigę Jankowską-Cieślak, Ewę Dałkowską, Dominikę Ostałowską, Aleksandrę Justę, Karolinę Brodacką oraz Zuzannę Saporznikow. Słowo dopełni muzyka na żywo w opracowaniu Mateusza Dębskiego i w wykonaniu Olgi Lisieckiej, która zaśpiewa utwory oparte na poezji Anny Świrszczyńskiej.

Projekt zrealizowała Fundacja Rotunda, dofinansowanie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bezpłatne wejściówki od 1 sierpnia można otrzymać w Centrum Kultury Wilanów przy ul. Kolegiackiej 3, w godzinach pracy Centrumreklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

1°C
2.06km/h
1043hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama