reklama

Newsy

X Królewski Festiwal Światła!

reklama
X Królewski Festiwal Światła!
2022-12-05

X Królewski Festiwal Światła rozpoczynamy w sobotę 10 grudnia na Plaży Wilanów o godzinie 16:00! Czekają na was rozświetlone i zimowe atrakcje. Przepiękne instalacje świetlne stworzą odpowiedni nastrój do spędzenia weekendu w Dzielnicy Wilanów. Tegoroczna edycja festiwalu to szczególna okazja do świętowania. Organizacja po raz 10ty takiego wydarzenia dla mieszkańców Wilanowa to przyjemność dla organizatorów – Urzędu Dzielnicy Wilanów oraz partnerów wydarzenia. W ten szczególny weekend przygotowaliśmy dla was masę atrakcji.

Przez cały weekend zapraszamy na niezwykłe multimedialne pokazy spektaklu „Światło-Dźwięk”. Zobaczyć będzie można również oryginalne widowisko Laserowe Show. Po pokazach warto wybrać się na relaksujący spacer w Królewskim Ogrodzie Światła albo na przejażdżkę najpiękniejszą rozświetloną Bajeczną Karuzelą.
Świąteczny Jarmark to idealna okazja na zdobycie oryginalnych prezentów. Za to oryginalnych smaków z różnych kuchni świata mieszkańcy i goście Festiwalu będą mogli spróbować na trwającym przez cały weekend Świetlnym Zlocie FoodTrucków. Po degustacji wszystkich przysmaków będzie okazja do spalenia nadmiaru kalorii, i to na zapas!

Festiwal Światła to najlepsza okazja do… sportu, o którym dzielnica Wilanów nie zapomina także zimą!

Na początek polecamy wycieczkę przez Labirynt Świetlny, w którym naprawdę można się zgubić. To niezła łamigłówka i dobra rozgrzewka, po której warto spróbować swoich sił w Laser Game w specjalnym namiocie sferycznym.

Najważniejszym sportowym wydarzeniem tego weekendu będzie realizacja projektu „Szyjemy sport na miarę - sportowa rodzina” - czyli unikatowe spotkania w formie camp’ów promujące najpopularniejsze sportowe dyscypliny halowe na świecie. Uczestników aktywizować do ruchu będą wielcy mistrzowie sportu, ambasadorzy projektu: Iwona Niedźwiedź, Cezary Trybański, Marcin Lijewski i Krzysztof Ignaczak. „Szyjemy sport na miarę” startuje w sobotę 11 grudnia o godzinie 10:00 w Hali CSW Wilanów. Aby wziąć udział w projekcie wystarczy wejść na stronę na stronę internetową: www.szyjemysportnamiare.pl/#zapisy i wypełnić formularz zgłoszeniowy.
Dla miłośników muzyki przygotowaliśmy świetlne show z muzyką na żywo „VIVALDI NEW VIBES -Cztery Pory Roku” Antonio Vivaldiego, podczas którego odbędzie się widowiskowa iluminacja na fasadzie wilanowskiego Ratusza. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę odbędzie się widowiskowy Przemarsz Orkiestry Wilanów.

Na najmłodszych czekać będzie Bajeczna Górka, na której będą mogli zjeżdżać w zimowej scenerii. Bajeczna Górka i inne atrakcje w ramach akcji „Zimowy Wilanów” będą dostępne aż do 10 marca.

Wszystkie dzieci będą mogły osobiście wręczyć swoje listy Świętemu Mikołajowi, który będzie gościem Festiwalu. Dzieciom i rodzicom, którzy chcieliby sprawdzić się w roli pomocników Mikołaja i wykonać własne prezenty dla najbliższych, polecamy Mikołajkowe Warsztaty dla Dzieci, a po warsztatach zapraszamy na Bajki na dużym ekranie.

W sobotę zajrzyjcie koniecznie na Kiermasz Słoiki z Wilanowa, podczas którego odbywać się będzie zbiórka dla 2,5 letniego Dominka Wożniaka na kontynuację jego leczenia*.
Przez cały weekend zapraszamy Was również do odwiedzenia Wilanowskiej Edukacyjnej Strefy Świetlnej w Sali Widowiskowej Urzędu Dzielnicy Wilanów oraz na zrobienie pamiątkowego zdjęcia w Świątecznej Rodzinnej Foto budce.

X Królewski Festiwal Światła to święto wszystkich mieszkańców Wilanowa i gości naszej Dzielnicy. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz zostało objęte Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Zapraszamy Was do spędzenia wspólnie tego grudniowego weekendu i oderwanie się na chwilę od „świątecznej gorączki”. Do zobaczenia! reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

16°C
7.72km/h
1011hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama

reklama