reklama

Newsy

Jak zadbać o rozwój dziecka, aby go nie zniechęcić

reklama
Jak zadbać o rozwój dziecka, aby go nie zniechęcić
2023-09-06

W dzisiejszych czasach ilość bodźców docierających do organizmów dzieci oraz tempo zmian społecznych w zakresie rozwoju młodego człowieka sprawiają, że należy szczególnie zadbać o właściwy rozwój dziecka. Aktualnie granica wieku, w której młody organizm rozpoczyna bieg po wiedzę i umiejętności weszła z butami w okres beztroskiej zabawy. Zapominamy o tym, że dla prawidłowego rozwoju powinniśmy zachować synergię pomiędzy rozwojem biologicznym a emocjonalnym, dając możliwość poznawania otaczającego świata w naturalnym tempie, czerpania radości i rozwijania kreatywności poprzez większą swobodę działania.

Staramy się ze wszystkich sił, aby nasze dzieci wyposażyć w jak najobszerniejszy zasób narzędzi do przyszłego radzenia sobie w dorosłej rzeczywistości. Doprowadza to często do sytuacji, że presja obowiązków, wymagań, wyobrażeń przerasta tempo rozwoju młodego człowieka. Konsekwencją takich działań może być zniechęcenie, obniżenie samooceny czy nawet depresja.

Podobne schematy zachowań możemy zaobserwować w sporcie. Często My, dorośli zapominamy o tym, że dziecko potrzebuje swojego naturalnego tempa do rozwoju. Przeskakiwanie etapów rozwojowych może w przyszłości doprowadzać do zaburzeń emocjonalnych. Nadwyrężamy ich młode organizmy do granic wytrzymałości. Traktujemy je jako narzędzie do osiągania często naszych, niespełnionych ambicji, zaszczepiając w nich przekonanie że więcej to znaczy lepiej.

Oto kilka elementów wpływających na harmonijny rozwój młodego sportowca:

Brak presji na wynik, a nacisk na rozwój,
Selekcja zawodników nastawiona na ich potencjał, a nie na gwarancję szybkiego wyniku,
Brak presji rodziców wymagających zwycięstw. Obserwacja zawodów pod kątem postępów, a nie zwycięstwa za wszelką cenę,
Brak rozliczania trenerów dzieci z wyników, a z postępu zawodników i przygotowania ich do kolejnych etapów szkolenia,
Brak konieczności zbyt częstej rywalizacji kosztem szkoły.
Możliwość udziału w zawodach nie tylko najlepszych zawodników… bez strachu o wynik i miejsce w zawodach
Zmiana mentalności i priorytetów trenerów, działaczy i rodziców, którzy nie będą analizowali końcowego wyniku swoich zawodników, tylko będą mogli porozmawiać o postępach swoich dzieci,
Zawodnicy późno dojrzewający będą mieli równe szanse w udziale w rywalizacji
Poszukiwanie przez kluby trenerów - specjalistów do pracy z dziećmi, nie na podstawie suchych wyników, ale na podstawie realnego indywidualnego postępu zawodników i coachingu danego trenera.

Czy twój Klub Wam to gwarantuje? Zapraszamy do Klubu, którego filozofią jest zrównoważony i harmonijny rozwój młodego sportowca, gdzie presja jest zamieniana na mobilizację, a stres zawodnika ukierunkowywany na przełamywanie własnych słabości.

Akademia Lider Wilanów – najlepszym miejscem do rozwoju sportowych umiejętności. A dlaczego?
Rozwój podopiecznych Akademii Lider Wilanów jest dla nas najważniejszy, dlatego przykładamy najwięcej starań co do jakości treningów oraz dostosowania baz szkoleniowych mając na celu przede wszystkim bezpieczeństwo i zadowolenie Twojego dziecka.

Infrastruktura
Akademia Lider Wilanów posiada dostęp do nowoczesnej bazy sportowej – 7 lokalizacji w Wilanowie

Kadra
Grupa 15 trenerów, prócz szkoleń uprawniających ich do pracy z dziećmi i potwierdzających kompetencje trenerskie systematycznie bierze udział w konferencjach oraz kursach w swoich dziedzinach sportu. Dzięki temu podnosimy i rozszerzamy nieustannie wiedzę oraz umiejętności kadry, dając naszym zawodnikom najlepiej dobrany system treningów.

Grupy treningowe
Jednym z najważniejszych elementów naszej działalności są treningi dopasowane do wieku i umiejętności. Wiemy, jak ważne jest odpowiednie samopoczucie dziecka podczas zajęć. Dlatego każda nasza grupa treningowa jest w pełni dostosowana do wieku i możliwości uczestników. Dzięki temu mamy możliwość zapewnienia odpowiednich warunków rozwojowych nawet najmłodszym zawodnikom.

Ochrona zawodnika
Każdy zawodnik Akademii Lider Wilanów w ramach abonamentu ma zapewnione podstawowe ubezpieczenie zdrowotne, które obejmuje szkolenie sportowe. Troska o bezpieczeństwo naszych uczestników jest dla nas priorytetem.

Możliwość odrabiania treningów
W naszej Akademii każdy trening, który z różnych względów (pogodowych czy zdrowotnych) musi zostać odwołany, zostaje odrobiony w możliwie najszybszym i dogodnym dla rodziców i trenerów terminie. Dodatkowo każdy zawodnik może odrobić swoją nieobecność na innym treningu.

Integracja służąca rozwojowi
Akademia Lider Wilanów oferuje szeroką gamę możliwości służących integrowaniu zespołów, zarówno trenerów, jak i uczestników. Są to między innymi dedykowane obozy sportowe i półkolonie w okresie wakacyjnym oraz podczas ferii zimowych czy treningi z rodzicami.

Rekrutacja
W Akademii Lider Wilanów poziom grup dopasowany jest do wieku i umiejętności dziecka. Ponadto, do drużyny w jednej z 7 lokalizacji można dołączyć w dowolnym momencie sezonu.
Zapisać dziecko możesz Tutaj

Gdzie trenujemy?
Zajęcia odbywają się w 7 lokalizacjach w Wilanowie.
Szczegółowy grafik znajdziesz Tutaj

Dla kogo jest Akademia?
Treningi realizujemy w 6 sekcjach sportowych. Skierowane są dla chłopców i dziewczynek już od 4. roku życia, chcących rozwijać swoje umiejętności sportowe. Jeżeli zaczynasz przygodę ze sportem, wybierz lokalizację najbliżej Ciebie i przyjdź na próbny trening.

Jak nas znajdziesz
https://liderwilanow.pl/
https://www.facebook.com/liderwilanow
https://www.instagram.com/liderwilanow/
tel.: 792248220
mail.: liderwilanow@gmail.com

artykuł spnsorowany

 reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

16°C
7.72km/h
1011hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama

reklama