reklama

Newsy

Rozpoczęcie Budowy Skweru na ul. Potułkały w Wilanowskim Powsinie: Nowa Przestrzeń Rekreacyjna Dla Mieszkańców!

reklama
Rozpoczęcie Budowy Skweru na ul. Potułkały w Wilanowskim Powsinie: Nowa Przestrzeń Rekreacyjna Dla Mieszkańców!
2023-09-22

Rozpoczęła się oczekiwana budowa nowego skweru przy ulicy Potułkały w wilanowskim Powsinie. Inwestycja ta jest odpowiedzią na rosnące potrzeby mieszkańców w zakresie dostępu do przestrzeni rekreacyjnych i spotkań na świeżym powietrzu.

Co znajdzie się na nowym skwerze?:

  1. Strefa relaksu: Na skwerze zostaną stworzone obszary do relaksu, wyposażone w ławki z oparciem typu warszawskiego i zacienione miejsca, gdzie mieszkańcy będą mogli cieszyć się spokojem i zielenią.
  2. Strefa fitness: Skwer zostanie wyposażony w urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu (workout pająk, poręcze fit z podciąganiem), zachęcając mieszkańców do aktywności fizycznej i dbania o zdrowie. Nie zabraknie oczywiście stojaków rowerowych.
  3. Roślinność: W ramach projektu przewidziano również nasadzenia zieleni, co przyczyni się do poprawy jakości powietrza i stworzy przyjazne środowisko dla mieszkańców. Ta przestrzeń to 13 nowych drzew, 486 szt. krzewów okrywowych, 24 krzewy soliterowe i 101 szt. pnączy
  4. Strefa piknikowa: Dla miłośników pikników i spotkań rodzinnych przewidziano specjalne miejsce z ławami i stolikami. Zadaszenie typu żagiel pozwoli na odpoczynek w cieniu podczas słonecznych dni.

 - Inwestycja jest częścią naszych długofalowych planów rozwoju przestrzeni publicznej w Wilanowskim Powsinie, mających na celu sprzyjanie integracji sąsiedzkiej. Nowy skwer to przykład współpracy między samorządem, a społecznością lokalną, która aktywnie uczestniczyła w procesie planowania. – mówi Ludwik Rakowski, Burmistrz Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy.

Budowa skweru przy ulicy Potułkały to kolejny krok w rozwoju infrastruktury rekreacyjnej Wilanowa, który ma na celu poprawę jakości życia mieszkańców i zrównoważony rozwój dzielnicy. Inwestycja przyczyni się do zwiększenia dostępu do zieleni w przestrzeni publicznej i miejsc do spędzania czasu na świeżym powietrzu, co jest szczególnie istotne w dzisiejszych czasach. Będziemy informować na bieżąco o postępach prac. Zapraszamy wszystkich do śledzenia mediów społecznościowych Urzędu Dzielnicy Wilanów, aby być na bieżąco z nowościami związanymi z budową tego wyjątkowego miejsca.
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

16°C
7.72km/h
1011hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama
reklama