reklama

Newsy

Oklejanie szyb balkonowych folią mrożoną

reklama
Oklejanie szyb balkonowych folią mrożoną
2024-04-16

W dzisiejszym budownictwie coraz częściej możemy spotkać balkony i tarasy z przeszklonymi barierkami. O ile nie ma w tym nic złego, jeśli mieszkamy od strony lasu lub parku, o tyle w miejskim zgiełku, gdy odległość między budynkami jest mała, odpoczynek na balkonie może nie być dla nas relaksujący.

Co zrobić gdy chcemy spędzać czas na przeszklonym balkonie, ale chcemy zachować przy tym więcej prywatności? Rozwiązaniem może być oklejenie szyb balkonowych folią mrożoną, wykonane przez wyspecjalizowaną firmę.

Folia mrożona, to estetyczny materiał naklejany na powierzchnię szkła. Jej zadaniem jest rozpraszanie światła, w efekcie czego szyby balkonowe stają się mocno zamglone, przy czym wyglądają tak, jakby były w prawdziwy sposób zmatowione. Rozwiązanie to przy prawidłowym montażu i odpowiednich materiałach jest trwałe na wiele lat, a gdy z jakiegoś powodu znudzi nam się folia na szybach, to można usunąć ją, przywracając szybę do stanu sprzed montażu.

Zadaliśmy kilka pytań Panu Pawłowi, właścicielowi firmy Nuvoart specjalizującej się w oklejaniu foliami:

1. Jaka jest trwałość folii?
Trwałość zależy od zastosowanego materiału i umiejętności instalatorów. Przede wszystkim zastosowana folia musi być materiałem przeznaczonym do zastosowań zewnętrznych. My takiej właśnie folii używamy i na chwilę obecną mamy potwierdzoną już 6-letnią trwałość tej folii na szybach balkonowych. Pamiętajmy, że folia musi prawidłowo wytrzymać pełne słońce latem, jak i mróz zimą. Dlatego tak ważna jest jakość zastosowanego materiału.

2. Jak wygląda montaż folii mrożonej?
Na montaż przyjeżdża najczęściej jeden lub dwóch instalatorów. Oczywiście są oni wyposażeni we wszelkie niezbędne narzędzia. Prace najczęściej trwają około 2-3 godziny.
Zaczynamy od dokładnego umycia i odtłuszczenia oklejanych powierzchni. Następnie naklejamy precyzyjnie folie, docinając je estetycznie do krawędzi szyb i do mocowań szkła. Gdy wszystkie folie są prawidłowo zamocowane, sprzątamy po naszej pracy i wypisujemy dokumenty i gwarancje.

3. Czy montaż jest bezpieczny?
Tak, montaż jest całkowicie bezpieczny dla zamawiającego i dla instalatorów. Przede wszystkim jest wykonywany od wewnętrznej strony balkonu i nie wymaga żadnego demontażu i rozkręcania szyb.
Oklejamy pełną, dostępną powierzchnię od strony wewnętrznej balkonu.

4. Jakie jeszcze zastosowanie ma folia mrożona?
W budownictwie mieszkaniowym poza oklejaniem szyb balkonowych najczęściej stosujemy tę folię do zasłonięcia okien w łazienkach. Dużym atutem tej folii jest fakt, że wpuszcza do pomieszczenia prawie całe światło dzienne, jednocześnie zapewniając nam maksymalną prywatność. Poza tym jest odporna na wilgoć, więc jest znacznie lepszym rozwiązaniem w łazience niż typowe plisy czy rolety.

5. Jak zamówić kalkulację i wykonanie usługi?
Wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo, a następnie podać przybliżone wymiary szyb. Te informacje w zupełności wystarczą nam do sporządzenia wyceny.
Zapraszam do kontaktu:
- telefon: 504-902-602
- email: biuro@nuvoart.pl

Zapraszam również do odwiedzenia naszej strony internetowej, gdzie można zobaczyć galerię naszych realizacji: www.nuvoart.pl

post sponsorowany reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

16°C
7.72km/h
1011hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama

reklama