Wernisaż - "A to dlatego, że nie ma słońca" malarstwo Katarzyny Dyjewskiej


Kiedy: | 2025-06-08 |
---|---|
Czas trwania: | 17:00 |
Koszt wstępu: | bezpłatne |
Zapraszamy na wernisaż i wystawę "A to dlatego, że nie ma słońca" malarstwo Katarzyny Dyjewskiej
Absolwentka Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie, Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz studiów doktoranckich na ASP w Gdańsku. Od 2019 r. pracuje na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Laureatka wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, autorka oraz uczestniczka ponad 30 wystaw indywidualnych i zbiorowych.
Obrazy autorki snują opowieść o współczesnym człowieku. W portretowaniu często błahych scen rodzajowych szuka ona uniwersalizmu i dystansu do świata. Zadaje pytania o obecność,
samotność, relacje międzyludzkie, edukację, rutynę, wolność. Przejaskrawia napotkane sytuacje i ludzkie przywary, posługując się językiem monumentalizacji, zwielokrotnienia czy groteski.
Nadawane malarskim kompozycjom tytuły często są słowną zabawą i rodzajem interpretacyjnej gry skojarzeń pomiędzy obrazem a widzem.
Wernisaż -> niedziela, 8 czerwca, godz. 17.00
Wystawa -> dostępna od 8 czerwca do 27 lipca
-> Konstanciński Dom Kultury "Hugonówka", ul. Mostowa 15, galeria
-> Wstęp wolny