reklama

Jak Jan Paweł II zabiegał o dialog katolików i żydów?

reklama
Baner 591
Jak Jan Paweł II zabiegał o dialog katolików i żydów?
Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego
ul. Hlonda 1, Warszawa
Kiedy: 2026-04-12
Czas trwania: 13:00-15:00
Koszt wstępu: bezpłatne

Najbliższe spotkanie z cyklu #poSąsiedzku będzie okazją do przypomnienia spotkań Jana Pawła II z wyznawcami judaizmu, w tym wizyty w rzymskiej synagodze.

O pomyśle Jana Pawła II na dialog z judaizmem opowie niezwykły gość, s. dr Katarzyna Kowalska NDS. Jest pierwszą kobietą, która współprzewodniczy Polskiej Radzie Chrześcijan i Żydów ze strony katolickiej. Od ponad 20 lat jest zaangażowana w dialog międzyreligijny w Wielkiej Brytanii, Polsce i Izraelu.

Siostra Katarzyna należy do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej z Syjonu (Notre-Dame de Sion), zgromadzenia założonego w 1843 r. przez x. Théodore’a Ratisbonne’a, francuskiego Żyda nawróconego na katolicyzm. Impulsem do powołania nowego zgromadzenia zakonnego było dla x. Théodore’a objawienie się Matki Bożej jego bratu – odbiło się ono głośnym echem na całym świecie. Charyzmatem Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej z Syjonu jest dialog z judaizmem.

Wykład w niedzielę 12 kwietnia stanowi część cyklu "Po sąsiedzku. Wykłady w Muzeum (nie tylko o Muzeum)", w ramach którego spotkania odbywają się w Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 13.00.

https://mt514.pl/wydarzenia/dialog-katolikow-i-zydow/




reklama
Baner 592

Kalendarz

Prognoza pogody

9°C
5.66km/h
1023hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
Baner 260
reklama
reklama
Baner 355

reklama
Baner 354
Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej do czego służą i jak nimi zarządzać. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich używanie. ROZUMIEM