reklama

Miejsca - Inne

Sens Terapii

reklama
Sens Terapii
adres al. Wilanowska 9A lok. U1 Warszawa
www www.sensterapii.pl
e-mail kontakt@sensterapii.pl
tel. 502 821 454

 

Najważniejszym elementem terapii jest indywidualne podejście do każdego dziecka i silne wsparcie dla rodziców tak aby potrafili zrealizować najważniejsze zadanie życia, jakim jest wychowanie swojej małej pociechy. 
Dlatego też stworzyliśmy przestrzeń, w której doświadczeni specjaliści wykorzystując swoją wiedzę oraz profesjonalny sprzęt, znacząco przyczyniają się do intelektualnego, emocjonalnego i społecznego rozwoju dziecka.

To również miejsce dla dorosłych  pragnących poprawić swoją wymowę, odzyskać wiarę we własne siły, pokonać przewlekły stres i przemęczenie, pozbyć się problemów związanych z bezsennością i innymi zaburzenia snu, szukających porady w trudnych sytuacjach życiowych oraz wielu innych problemach emocjonalnych i życiowych.

Sens Terapii to nie tylko miejsce, które oferuje przyjazną i bezpieczną atmosferę, to również filozofia działania.

Oferujemy pomoc w zakresie:
- integracji sensorycznej

- logopedii

- psychologii i psychoterapii

- EEG Biofeedbak

Więcej informacji na naszej stronie internetowej.

Serdecznie zapraszamy!
 
Integracja sensoryczna u większości osób przebiega automatycznie i dlatego nie zdajemy sobie z niej sprawy. Dopiero gdy zawodzi jeden z „elementów układanki” obserwujemy jak skomplikowany jest to proces. Nasz mózg „uczy się” integracji sensorycznej poprzez zdobywanie kolejnych doświadczeń, a robi to dzięki narządom zmysłów, które odbierają bodźce docierające do naszego ciała. Jeśli ten proces przebiega prawidłowo, dziecko może rozwijać się w sposób harmonijny i swobodnie poznawać świat. Zdarza się jednak, że dochodzi do zaburzeń w rozwoju integracji sensorycznej w takich przypadkach mogą pojawić się problemy z rozwojem, zachowaniem czy nauką u naszej pociechy.

O zaburzeniach integracji sensorycznej i konieczności podjęcia terapii możemy mówić wtedy, gdy u dziecka, niezależnie od etapu rozwoju na którym się znajduje, widzimy jedną z niżej podanych nieprawidłowości:
- ma problemy z czynnościami, z którymi jego rówieśnicy dobrze już sobie radzą np.: ubieraniem, wiązaniem sznurowadeł, rysowaniem, wycinaniem, łapaniem różnych przedmiotów
- nie lubi się huśtać i kręcić na karuzeli lub - przeciwnie - bardzo lubi - jest ruchowo mniej sprawne od rówieśników, niezgrabne ruchowo, upuszcza przedmioty, często się potyka, ma tendencje do przewracania się
- ma problemy w kontaktach z rówieśnikami, reakcje lękowe, zachowanie samoocenę agresywne, niską
- ma słabo rozwiniętą motorykę małą
- nie lubi przytulania, głaskania, obcinania włosów, paznokci
- przejawia trudności z przełożeniem instrukcji werbalnej na odpowiedź ruchową
- ma trudności z opanowaniem technik szkolnych, zwłaszcza czytania, pisania, liczenia
- ma zbyt dużą lub małą wrażliwość na określone smaki, zapachy
- jest nadmiernie wrażliwe na dotyk, nagły gwałtowny ruch, dźwięk, bodźce wzrokowe lub gdy ta wrażliwość jest obniżona
- ma opóźniony rozwój mowy; braki w słownictwie lub zaburzenia artykulacji, ogólną niechęć do mówienia
- łatwo się rozprasza, irytuje, ma trudności z koncentracją uwagi
- jest impulsywne, często traci samokontrolę i ma trudności z uspokojeniem się
- ma trudności z opanowaniem technik szkolnych, zwłaszcza czytania, pisania, liczenia
- ma trudności z wysłuchaniem poleceń nauczyciela
- ma zbyt wysoki lub zbyt niski poziom aktywności.
 
 
Ze względu na system zmianowy w wilanowskich szkołach Sens Terapii Magdalena Ostrogorska przy ul. Wiertniczej 45 zaprasza dzieci do Świetlicy Terapeutycznej Sens Terapii.
Świetlica Terapeutyczna świadczy specjalistyczną pomoc terapeutyczną i wychowawczą. Zespół świetlicy tworzy wykwalifikowana kadra psychologów, pedagogów, terapeutów integracji sensorycznej oraz logopedów.
 
Godziny otwarcia od 8.00-12.00 od poniedziałku do piątku.
 
W celu dobrania odpowiednich zajęć dla Państwa Dzieci zapraszamy do zapisów na bezpłatne konsultacje pedagogiczne, logopedyczne lub z zakresu integracji sensorycznej. Rodzic ma możliwość wyboru zajęć terapeutycznych z logopedą, terapeutą integracji sensorycznej, psychologiem, pedagogiem, rehabilitantem. Dodatkowe zajęcia prowadzone będą z reedukacji, arteterapii, nauki czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną prof. Jagody Cieszyńskiej, stymulacji mechanizmów lewopółkulowych, udzielimy również pomocy przy odrabianiu lekcji.

 

Klub Afatyka

Zapraszamy wszystkie osoby z afazją na bezpłatne spotkania.
Afazja to nie jest dolegliwość rzadka.

Niemal z dnia na dzień osoba cierpiąca na afazję nie może brać udziału w rozmowach, nadążać za telewizją lub radiem, korzystać z telefonu. Trudno jest jej  pisać listy,  pisma, wyrażać swoje potrzeby. Taki stan prowadzi  do zagubienia, izolacji, problemów ze związkami, poczucia utraty zaufania, samotności, depresji, nieporadności.

 Bliscy przyjaciele lub rodziny żyjące z takimi osobami, jak afatycy, mimo dobrych chęci, często nie potrafią właściwie pomóc. Nie wiedzą  co robić, żeby tak chorych, jak i siebie nie zniechęcać  do wzajemnych kontaktów; jak i w czym  pomagać, kiedy wyręczać, wspierać, jak rozmawiać. Prowadzi do izolacji osoby chorej od najbliższych i całego społeczeństwa. Dlatego niezmiernie istotne jest aby każdy, kto ma kontakt z osobą dotkniętą taką niesprawnością  posiadał pewną minimalną wiedzę na ten temat.


Spotykamy się w każdą środę o godzinie 19.00 przy ul. Wiertniczej 45 w Wilanowie, przy herbatce i ciasteczku.reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

23°C
4.12km/h
1003hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama
reklama