reklama

Newsy

Rusza przebudowa ul. Klimczaka

reklama
Rusza przebudowa ul. Klimczaka
2018-02-06

Rusza przebudowa ulicy Klimczaka przy Urzędzie Dzielnicy Wilanów

Rozpoczęły się prace remontowe na ulicy Klimczaka w okolicach Urzędu Dzielnicy Wilanów. Obecny etap obejmie fragment ul. Klimczaka od wjazdu do Urzędu Dzielnicy Wilanów do ul. Przyczółkowej.

Remont ważnego wyjazdu z Wilanowa na ul. Klimczaka przy Urzędzie Dzielnicy

Ulica Klimczaka przy Urzędzie to bardzo ważny dla mieszkańców wjazd i wyjazd z Miasteczka Wilanów. Obecnie prowizoryczne rozwiązanie powoduje dużo uniedogodnień - tworzą się korki, powstają ogromne zatory, co często kończy się wypadkami drogowymi. Trzeba pamiętać, że drogę przecina również ścieżka rowerowa i trakt pieszy w kierunku Powsina, więc poza kierowcami również innni uczestnicy ruchu są narażeni.

wilanów, klimczaka, urzad dzielnicy wilanów, remont, przebudowa

6 lutego na ul. Klimczaka stanęło ogrodzenie, a robotnicy przygotowują się do wykonywania prac remontowych. Mieszkańcy od dawna czekają na przebudowę tego elementu drogi. Zgodnie z planem przed Urzędem Dzielnicy Wilanów ma powstać kilkanaście miejsc parkingowych oraz mały skwer. Do tej pory mieszkańcy załatwiający sprawy w Urzędzie musieli parkować na parkingu podziemnym Royal Wilanów - ma się to zmienić. W maju zeszłego roku wykończenie zieleńca zostało poddane konsultacjom społecznym w Urzędzie Dzielnicy, więc mieszkańcy mieli czynny udział w projektowaniu zwieńczenia bardzo ważnej dla nich ul. Klimczaka. Sama ulica Klimczaka zostanie odgięta na południe wzdłuż biurowca Royal Wilanów, aby jak najbardziej odsunąć jej skrzyżowanie z ul. Przyczółkową od skrzyżowania tej drugiej z al. Wilanowską.

wilanów, przebudowa, remont, klimczaka, urząd dzielnicy wilanów

Zakończenie prac zostało zaplanowane na maj roku 2018. Apelujemy o rozważne poruszanie się po terenie, na którym odbywają się prace remontowe oraz na szczególne zwracanie uwagi na znaki czasowej organizacji ruchu.

wilanów, remont, przebudowa, klimczaka, urząd dzielnicy wilanów

reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

2°C
4.6km/h
1018hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej do czego służą i jak nimi zarządzać. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich używanie. ROZUMIEM