reklama

Newsy

Ale kosmos! Spotkanie z Lemologiem online

reklama
Ale kosmos! Spotkanie z Lemologiem online
2021-03-23

Zapraszamy na wykład online z Dr Miłoszem Markiewiczem w poniedziałek 29 marca!
„To skomplikowane”. Stanisław Lem o naszych związkach z

Wydarzenie w ramach obchodów Roku Stanisława Lem w Konstancinie pod hasłem „Ale kosmos!”

Stanisław Lem pozostaje jednym z najważniejszych polskich filozofów-futurologów, na którego teorie powołuje się grono współczesnych myślicielek i myślicieli.

Jego twórczość pozostawia szerokie pole do interpretacji – zwłaszcza dla spekulatywnych wizji naukowych. Jedną z takich prac jest „Cyberiada", skupiająca się na postaciach dwóch wielkich konstruktorów: Trurla i Klapaucjusza.

W ramach swoich podróży, które odbywają jako posiadacze Dyplomu Omnipotencji Perpetualnej z wyróżnieniem, odkrywają oni świat, któremu spróbujemy bliżej przyjrzeć się podczas tego spotkania. Czy szczęście da się opisać matematycznym wzorem? Dlaczego roboty czują obrzydzenie w stosunku do istot z krwi i kości? Co cechuje cywilizację znajdującą się w Najwyższej Fazie Rozwoju?

Jakimi prawami rządzi się Kosmos i czy poezja może mieć władzę nad gwiazdami? W ramach wykładu nie tylko podejmiemy wspólnie próbę znalezienia odpowiedzi na te pytania, ale również zastanowimy się, jaką lekcję na temat związków człowieka z technologią pozostawił dla nas Stanisław Lem.

https://www.facebook.com/events/2805023203149549

dr Miłosz Markiewicz - historyk sztuki i kulturoznawca. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest autorem licznych publikacji w monografiach oraz czasopismach naukowych dotyczących zagadnień związanych z szeroko rozumianą etyką i estetyką posthumanizmu.reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

2°C
4.63km/h
1017hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama
reklama