reklama

Newsy

Z Warszawy do Nibylandii - podróż przez zaczarowany Ogród Świateł

reklama
Z Warszawy do Nibylandii - podróż przez zaczarowany Ogród Świateł
2021-10-29

Już wkrótce w Warszawie będzie można poczuć się jak w krainie marzeń i wyobraźni. Po dużym sukcesie zeszłorocznej edycji Ogrodu Świateł - Alicja w Krainie Czarów w Krakowie, która zachwyciła blisko 300 000 zwiedzających, również i tej jesieni organizator wystawy, CD Lighting, zaczaruje aż 3 miasta: Warszawę, Kraków oraz Chorzów. Tematyka wystaw w każdym z tych miast będzie nawiązywała do innej bajkowej krainy.

W zbliżającym się sezonie jesienno-zimowym na Warszawiaków czeka podróż do Nibylandii za sprawą plenerowej wystawy Ogród Świateł - Piotruś Pan. Będzie ona dostępna dla Zwiedzających przez 4 miesiące, więc każdy, kto chciałby poczuć się jak Dzwoneczek, Wendy czy główny bohater tej znanej na całym świecie opowieści, z pewnością znajdzie dogodny termin, by odwiedzić Ogród Botaniczny w Powsinie. Wydarzenie odbywać się będzie na wydzielonej powierzchni aż 10 hektarów parku, w pięknej scenerii skrzącej się od pół miliona świateł LED strojących zaczarowane drzewa.

Co dokładnie czeka na tych, którzy zdecydują się uciec z Piotrusiem Panem do świata Nibylandii? Niemal 30 instalacji świetlnych oraz wiele unikatowych atrakcji multimedialnych takich jak np. choinka multimedialna stworzona z 40 000 świateł LED, a także pokazy laserowe wraz z pełną oprawą dźwiękową oraz video-mappingi.

Nie zabraknie elementów gier i wyzwań dla najmłodszych oraz wielu photo pointów rozmieszczonych na terenie całej wystawy, takich jak wielki Pióropusz Wodza Pantery, Skrzynia Skarbów czy Paszcza Krokodyla. Wszystkie figury świetlne zostały otoczone multimedialnymi iluminacjami, które współgrają z dźwiękiem, obrazem i muzyką.

Organizatorzy, zafascynowani opowieścią o wyspie wiecznego dzieciństwa, postanowili ukazać jej najważniejsze elementy znane wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom. Już na samym początku tej kolorowej podróży, przekraczając próg bramy wejściowej i podążając zgodnie z kierunkiem wskazywanym przez tęczową ścieżkę, zwiedzający będą wiedzieć jaka historia otwiera się przed nimi.

Tak jak i w książce, to w dziecięcym pokoju rozpoczyna się ciąg ekscytujących przygód grupki dzieci. Pozostałe sceny lampiony prezentują m.in. lot dzieci do Nibylandii nad Londynem, Wioskę Pikaninów, Przystań Elfów, które żyją w konarze starego drzewa oraz Wyspę Czaszki, dostępną tylko dla tych, którzy odnajdą drogę poprzez zaczarowany labirynt. Wizualna uczta nie kończy się jednak na ziemi – multimedialna, świetlna łąka na wodzie to kolejny, intrygujący element wystawy, który zamieni otoczenie w bajkowy krajobraz.

Wydarzenie pełni rolę wystawy plenerowej i nie wymaga bezpośredniej interakcji z żadnymi eksponatami. Dla komfortu zwiedzających, zakup biletów będzie online limitowany oraz możliwy wyłącznie na wybrane godziny zwiedzania. Bilety, w zależności od dnia, będą w cenach od 23 zł do 33 zł dostępne online na stronie www.ogrodswiatel.pl i w kasach Ogrodu Botanicznego w Powsinie.reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

16°C
7.72km/h
1011hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama
reklama