reklama

Newsy

Startuje pierwszy cykl szkoleń z tworzenia animacji komputerowej dla dzieci i młodzieży

reklama
Startuje pierwszy cykl szkoleń z tworzenia animacji komputerowej dla dzieci i młodzieży
2021-11-10

Obecnie prowadzone są zapisy na szkolenia z tworzenia animacji komputerowej dla dzieci i młodzieży w wieku 11-17 lat. Autorem szkoleń jest Paweł Lipka, który pracował m.in. przy serialach animowanych: “Garfield Show” i “Włatcy Móch”, a także filmie kinowym “Sala Samobójców”. Szkolenia składają się z ośmiu 2-godzinnych spotkań.

Oto próbka animacji realizowanych przez organizatora szkoleń: https://youtu.be/fHPiEn7N8Mk

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniach?
Dzieci, które są najczęściej pasywnymi odbiorcami filmów animowanych i zapalonymi graczami komputerowymi mogą teraz spróbować swoich sił w procesie tworzenia. Poznają narzędzia pracy, które mogą nie tylko zachęcić do dalszego rozwoju w tej dziedzinie, ale także przydać się w przyszłości przy wykonywaniu wielu innych zawodów.  

Paweł Lipka tak mówi o swoich szkoleniach:
“Podczas zajęć uczestnicy poznają nie tylko programy do tworzenia animacji, ale również ponadczasowe zasady sztuki, filozofii i kreatywności. To pozwala im nie tylko być świadomym co wpływa na wizerunek i odbiór filmów czy animacji. Ale na ich własny. Są bardziej świadomi czynników, które kształtują ich obraz w oczach innych, ich charakter i styl bycia.

Obecnie świat staje się coraz bardziej wirtualny, a nasz internetowy wizerunek ma rosnące znaczenie. Niestety w moim odczuciu większość młodych ludzi nie ma zbyt wiele do powiedzenia czy pokazania w internecie. Ich środki wyrazu są ograniczone i najczęściej sprowadzają się do naśladownictwa, do udostępniania zabawnych memów czy wrzucania zdjęć z imprezy lub fotografii “ładnego” obiadu. Rywalizowanie z rówieśnikami na tak zawężonym poziomie jest trudne i często kończy się robieniem coraz większych głupot, aby tylko przebić się w gąszczu bylejakości i zwrócić uwagę innych.

 

Powyżej kadr z animacji promującej Wrocławski Festiwal Krasnoludków, zrealizowany przez organizatora szkoleń.

Efektem każdych zajęć są materiały graficzne lub filmowe, które pozwalają zobaczyć postępy, a także pochwalić się ciekawymi osiągnięciami przed swoimi znajomymi. Przez co nasze publikacje są znacznie bogatsze, nasze social media ciekawsze niż rówieśników. Ale też dostrzegamy jak wiele można od siebie przekazać nie tylko w formie multimedialnej, ale także słownej – uświadamiamy sobie, że każdy z nas ma coś do powiedzenia, jednak znajomość sztuki, emocji i środków wyrazu pozwala nam robić to tak aby inni chcieli nas wysłuchać.

Co ciekawe, narzędzia poznane na szkoleniu mogą nam pomóc także, gdy będziemy chcieli prowadzić swój blog, kanał youtube, czy inne online’owe aktywności, a nawet w przyszłości własny biznes.
Zdobyte umiejętności multimedialne można wykorzystywać do tworzenia atrakcyjniejszych treści i reklam. Obecnie tysiące osób prowadzą swoje kanały youtube, ale kto potrafi stworzyć do takiego kanału czołówkę, zmontować materiał z dźwiękiem właściwej jakości, dodać oryginalne efekty specjalne czy profesjonalnie zakomponować i oświetlić kadr, w którym występujemy na filmie? A m.in. tego uczestnicy nauczą się podczas szkoleń z animacji komputerowej, na które z przekonaniem zapraszam.”

Powyżej kadr z animacji realizowanej dla Orange, przez organizatora szkoleń.

Informacje organizacyjne:
Szkolenie przewidziane jest dla osób w wieku 11-17 lat. Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu w trybie ONLINE, przez okres ośmiu tygodni. Koszt całego szkolenia to 960,00 zł.

Więcej informacji na stronie: https://www.szkola-animacji.plreklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

10°C
1.54km/h
1024hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama