reklama

Newsy

Już po raz trzeci polscy artyści przekażą swoje prace na Aukcję Marzeń

reklama
Już po raz trzeci polscy artyści przekażą swoje prace na Aukcję Marzeń
2022-03-08

18 marca rozpocznie się trzecia edycja Aukcji Marzeń organizowanej przez fundację „Mam Marzenie”. Otworzy ją wernisaż prac 57 polskich artystów, które będą przedmiotem finałowej licytacji. Całkowity dochód z aukcji zostanie przeznaczony na realizację marzeń podopiecznych Fundacji – dzieci dotkniętych chorobami zagrażającymi życiu.

Aukcja Marzeń to projekt organizowany przez Fundację Mam Marzenie, którego celem jest popularyzacja polskiej sztuki najnowszej w społeczeństwie oraz pomaganie podopiecznym fundacji. Dzięki licytacji dzieł sztuki, możliwe jest zebranie środków finansowych, niezbędnych na pokrycie kosztów realizacji marzeń dzieci z chorobami zagrażającymi życiu, takich jak nowotwory czy mukowiscydoza.

Wierzymy, że sztuka tworzona przez Artystów ma niesamowitą moc czynienia świata lepszym, w którym warto oddać się wyobraźni i marzeniom.

Oficjalne otwarcie tegorocznej akcji odbędzie się 18 marca o godz. 18:00 w TLEN Galerii Sztuki Współczesnej w Warszawie. Tego dnia odbędzie się wernisaż, podczas którego będzie można podziwiać prace m.in. Łukasza Stokłosy, Szymona Kobylarza, Barbary Gryki, Agaty Nowosielskiej oraz innych artystów biorących udział w wydarzeniu. Wernisaż zapoczątkuje całą wystawę, która potrwa do 1 kwietnia.

Wystawa nie jest jedynym wydarzeniem tegorocznej akcji. W trakcie trzeciej edycji, przedstawiciele Fundacji Mam Marzenie zorganizują warsztaty dla architektów wnętrz. Odbędą się one w 25 marca ZODIAKU - Warszawskim Pawilonie Architektury . Warsztaty będą dobrą okazją do pogłębienia swojej wiedzy, spotkania ze specjalistami z branży oraz do zaczerpnięcia inspiracji od innych uczestników.

Zwieńczeniem akcji będzie aukcja charytatywna, podczas której koneserzy i miłośnicy sztuki będą mogli wylicytować dzieła polskich artystów i wspomóc podopiecznych fundacji. Finałowa aukcja odbędzie się w dniach 11-22 kwietnia na platformie internetowej Domu Aukcyjnego DESA Unicum http://desa.pl/.

Portrety artystów, dzieła sztuki oraz inne informacje na temat akcji są dostępne na stronie: http://aukcjamarzen.pl/reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

23°C
4.12km/h
1003hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama
reklama