reklama

Newsy

Jak zwiedzić Warszawę? Dwie najlepsze trasy rowerowe w stolicy

reklama
Jak zwiedzić Warszawę? Dwie najlepsze trasy rowerowe w stolicy
2022-04-19

Rowerzyści przygotowują się na nowy sezon rowerowy w Warszawie, a pogoda coraz częściej sprzyja ich wycieczkom. Sieć tras rowerowych w stolicy ma już łącznie ponad 700 km długości i co roku rozwija się w zaskakująco szybkim tempie. Jeszcze kilka lat temu była ponad 2 razy mniejsza niż teraz! To wyraźnie pokazuje, że Warszawiacy mają naprawdę doskonałe warunki do jazdy na rowerach, hulajnogach, rolkach czy deskorolkach. Jednak, gdy mamy tak duży wybór ścieżek, narzuca się pytanie, które przetestować najpierw? Więc które trasy rowerowe są według warszawskich rowerzystów najlepsze?

Wilanów można z łatwością zwiedzić rowerem lub hulajnogą kierując się Szlakiem Wisły, zaczynającym się w tej dzielnicy, który prowadzi później przez Stare Miasto i Łazienki Królewskie i kończy się przyjemną przejażdżką lewym brzegiem Wisły. Trasa ma około 37 km i jest jedną z najlepszych w Warszawie, gdyż ścieżki są wyjątkowo dobrze rozbudowane, a co najważniejsze - zadbane. Duża większość jest wykonana z asfaltu, co zapewnia płynną i swobodną jazdę. Dokładną lokalizację Szlaku Wisły można znaleźć w miejskim serwisie OpenStreetMap, który oprócz ścieżek, pokazuje także rodzaj ich nawierzchni, stacje napraw, czy stojaki rowerowe. Trasy są także szczegółowo odwzorowane dzięki zdjęciom satelitarnym oraz wykonanym w terenie.


Autor: ESKA INFO Warszawa
Wisła w Warszawie

Uznawany za jedną z najbardziej “zielonych” tras - Szlak Obwodowy liczący 22 kilometry, pozwoli na aktywny odpoczynek pośród natury. Przy okazji, będzie można zrelaksować się w najpiękniejszym parku na Mokotowie - Polu Mokotowskim, ponieważ znajduje się on w połowie trasy. Kolejną atrakcją szlaku są Aleje Ujazdowskie, czyli ulica niezwykle zaskakująca architektonicznie. Dzięki temu, wybierając Szlak Obwodowy, mamy szansę na zwiedzenie Warszawy pod dwoma względami - infrastruktury i natury.


www.zom.waw.pl

Gdy wiemy już, od których tras powinniśmy zacząć poznawanie stolicy, ale obawiamy się, że mogą być za długie lub zbyt czasochłonne, doskonałym rozwiązaniem będą rowery i hulajnogi elektryczne, które stają się coraz bardziej popularne. Takie urządzenia pozwalają użytkownikom korzystać z tych samym tras rowerowych, jak te opisane powyżej, lecz nie wymagają dużej siły fizycznej. Sprawia to, że przemieszczanie staje się szybsze i wygodniejsze, a przy tym bardziej ekologiczne, niż samochodami czy autobusami i co najważniejsze - można omijać korki!

Ogromny wybór elektrycznych rowerów i hulajnóg oferuje sieć sklepów Electofun. W najbliższym salonie przy ul. Pańskiej 98, doświadczona obsługa pomoże wybrać produkt odpowiedni względem oczekiwań (także kolorystycznych:)) oraz budżetu. Wygodne formy finansowania w formie rat i leasingu pozwalają na komfortowe zakupy, szczególnie dla osób lubiących dysponować gotówką.

Jeśli nie mamy ochoty odwiedzać salonu, możliwy jest zakup online na stronie electofun.pl, gdzie przy wyborze produktu pomoże nam wirtualny asystent Funbot. Poza dużym wyborem e-rowerów i hulajnóg, ciekawa jest forma zamówienia produktu z montażem, gdzie za dodatkową opłatą wyspecjalizowani kurierzy przygotują produkt do jazdy, a niepotrzebne kartony zutylizują we wskazanym miejscu.
Ceny hulajnóg elektrycznych zaczynają się od 1 tysiąca złotych dla modelu o zasięgu do 20 km i kończą powyżej 10 tysięcy złotych za sprzęt przeznaczony do profesjonalnej jazdy o zasięgach powyżej 100 km. Najtańsze rowery elektryczne plasują się powyżej 4 tysięcy złotych, najdroższe osiągają ceny nawet do 35 tysięcy złotych, za sprzęt przeznaczony do ekstremalnej jazdy.

Pamiętając również o bezpieczeństwie podczas korzystania z tych pojazdów, w sklepie można nabyć specjalne kaski i zapięcia. Co więcej, w celu zapewnienia wygodnej jazdy, Electofun proponuje pojemne sakwy, pompki rowerowe, lampki do e-hulajnóg, czy uchwyty do telefonów. Dostępne są również zapięcia antykradzieżowe, które pozwolą zabezpieczyć pojazd np. na czas wizyty w sklepie.

Dzięki niezawodnym hulajnogom i rowerom oraz odpowiednim trasom w Warszawie, użytkowanie tych pojazdów to czysta przyjemność. Dojazd do pracy czy szkoły staje się szybszy, a poznawanie nowych miejsc i dzielnic w stolicy jeszcze łatwiejsze. Aby dokonać zakupu własnego pojazdu, polecamy odwiedzić stronę internetową https://electofun.pl. Miłej jazdy!reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

1°C
2.06km/h
1043hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama