reklama

Newsy

9 powodów dla wyboru prywatnej szkoły międzynarodowej

reklama
9 powodów dla wyboru prywatnej szkoły międzynarodowej
2024-05-16

Nie ma chyba ważniejszej rzeczy dla rodziców, niż rzetelna edukacja ich dziecka. Dla wielu jest to największa inwestycja w życiu i jedna z najważniejszych decyzji, jakie kiedykolwiek będą musieli podjąć. Coraz więcej rodziców szuka alternatyw dla polskich szkół państwowych. Jakie są inne opcje?

Jeśli mieszkasz w dużym mieście, jedną z opcji dla Twoich dzieci jest prywatna szkoła międzynarodowa, taka jak np. Thames British School Warsaw. Szkoły takie zapewniają pierwszorzędną edukację w oparciu o międzynarodowy program nauczania i są wybierane, jako placówka edukacyjna dla dzieci zarówno mieszkańców danego miasta, jak i imigrantów. W niniejszym artykule omawiamy tylko niektóre z niezliczonych korzyści, jakie prywatne szkoły międzynarodowe oferują swoim uczniom i ich rodzinom.

1) Uznane na całym świecie międzynarodowe programy nauczania

Szkoły międzynarodowe często realizują międzynarodowe programy nauczania (takie jak np. program International Baccalaureate lub Cambridge), udostępniając uczniom szerszy zakres przedmiotów i perspektyw rozwoju w przyszłości. Dokładnie w ten sposób działa międzynarodowa szkoła Thames British School Warsaw. Takie globalne podejście sprzyja bardziej otwartemu i świadomemu kulturowo spojrzeniu na świat i zapewnia uczniom odpowiednie wykształcenie oraz kwalifikacje uznawane na całym świecie. Nauka w szkole międzynarodowej ułatwia też późniejsze kontynuowanie edukacji w innych placówkach, np. za granicą. Jeśli zatem planujesz przeprowadzkę do innego kraju – masz pewność, że twoje dziecko będzie do takiej zmiany dobrze przygotowane. Program International Baccalaureate (IB) jest prowadzony w szkołach międzynarodowych w prawie 150 krajach świata!

2) Przepustka do najlepszych uniwersytetów świata

Uczęszczanie do szkół międzynarodowych ułatwia uczniom kontynuację nauki na najlepszych uniwersytetach świata. Szkoły międzynarodowe, takie jak Thames British School Warsaw, przestrzegają rygorystycznych standardów akademickich i zatrudniają bardzo doświadczonych nauczycieli z międzynarodowym doświadczeniem (w szkołach międzynarodowych często uczą tzw. native speakerzy danego języka). Koncentracja na wysokiej jakości edukacji stanowi najlepsze możliwe przygotowanie uczniów do dalszych sukcesów w szkolnictwie wyższym oraz poza nim.

3) Rozwój językowy

Szkoły międzynarodowe zazwyczaj oferują programy dwujęzyczne lub wielojęzyczne, dając uczniom możliwości zdobycia biegłości w wielu językach, co jest cennym atutem w coraz bardziej zglobalizowanym świecie. W większości szkół międzynarodowych głównym językiem jest angielski; więc jeśli planujesz wyprowadzkę do kraju anglojęzycznego, wcześniejsza nauka w szkole międzynarodowej będzie stanowić dobry wstęp i przygotowanie dla twojego dziecka.

4) Mnogość zajęć pozalekcyjnych

Szkoły międzynarodowe bardzo często oferują szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych, w tym zajęcia sportowe, artystyczne oraz wiele klubów tematycznych. Dzięki temu uczniowie mogą rozwijać swoje talenty i zainteresowania poza tradycyjną salą lekcyjną. Sama różnorodność oferowanych zajęć pozalekcyjnych pomaga również we wszechstronnym kształceniu uczniów i rozwijaniu ich pasji, co sprawia, że są oni wartościowymi kandydatami dla uniwersytetów i przyszłych pracodawców.

5) Zróżnicowana etnicznie i kulturowo, ale zintegrowana społeczność szkolna

Szkoły międzynarodowe zazwyczaj przyciągają zróżnicowaną grupę uczniów złożoną z osób z różnych krajów i środowisk kulturowych. Ta różnorodność może zapewnić uczniom bogate i wielokulturowe środowisko, które pomoże uczniom rozwinąć tolerancję, zrozumienie i szacunek dla różnych kultur.

6) Przygotowanie do globalnego obywatelstwa

Szkoły międzynarodowe często kładą nacisk na rozwój umiejętności i postaw, które przygotowują uczniów do bycia odpowiedzialnymi obywatelami świata. Obejmuje to rozwijanie takich cech, jak empatia, świadomość kulturowa i poczucie odpowiedzialności społecznej. Takie podłoże edukacyjne bardzo przydaje się w świecie, w którym umiejętności komunikacji międzykulturowej stają się coraz ważniejsze!

7) Świat stał się globalną wioską

Wiele rodzin, które często zmieniają miejsce zamieszkania (np. ze względu na pracę lub z innych powodów), odkryło, że międzynarodowa edukacja szkolna zapewnia ciągłość ścieżki akademickiej ich dziecka i ułatwia jego dalsze kształcenie niezależnie od kraju. Wiele szkół międzynarodowych ma podobne programy nauczania, dzięki czemu przejścia między szkołami są płynne i bezstresowe dla samych dzieci.

8) Możliwości przyszłej współpracy i wspólnego tworzenia przyszłości świata

Uczniowie szkół międzynarodowych bardzo często nawiązują dobre kontakty ze swoimi rówieśnikami z różnych środowisk. Relacje te pomagają globalną sieć kontaktów, które mogą okazać się korzystne w przyszłości, zarówno pod względem akademickim, jak i zawodowym.

9) Różnorodność

W Thames British School Warsaw, czyli wiodącej sieci szkół międzynarodowych w Warszawie uczą się uczniowie ponad 30 różnych narodowości! Szkoła szacuje, że 50% studentów pochodzi z Warszawy, a pozostałe 50% to społeczność międzynarodowa. W Thames British School Warsaw uczą się studenci w wieku od 2,5 do 19 lat. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o naszej szkole i odkryć nieskończone możliwości, jakie otwierają się przed twoim dzieckiem po nauce w naszej szkole! 

artykuł sponsorowany
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

16°C
7.72km/h
1011hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama
reklama