reklama
reklama

Kino Festiwalowe pod Chmurką

reklama
Kino Festiwalowe pod Chmurką
Polana przy Domu Kultury "Hugonówka"
ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna
Kiedy: 2025-08-08
Czas trwania: 21:30 - 23:30
Koszt wstępu: bezpłatne

Letnie Kino Festiwalowe pod Chmurką! Wakacyjne piątki, doskonałe filmy i wieczory na świeżym powietrzu pod rozgwieżdżonym niebem!

Polana przy Hugonówce (obok rzeźby wilków), Konstanciński Dom Kultury „Hugonówka”, ul. Mostowa 15
Start seansów: godz. 21.30
Wstęp wolny!

W każdy piątek sierpnia zapraszamy na plenerowe pokazy wyjątkowych filmów — pełnych emocji, śmiechu, wzruszeń i inspirujących historii. W sierpniowym repertuarze zobaczycie: włoski hit „Jutro będzie nasze”, poruszający dramat „Na głęboką wodę” oraz romantyczną komedię „Miłość po sąsiedzku”.

REPERTUAR:

8 sierpnia, godz. 21:30

JUTRO BĘDZIE NASZE

„Nawet na służącą się nie nadajesz!”, mówi mąż Delii, odbierając jej wypłatę i wymierzając siarczysty policzek. Nieśmieszne? A może jednak dobrze się będziecie bawić w towarzystwie pełnym gorzkiego humoru? „Jutro będzie nasze” to mocny, a zarazem zabawny i pełen emocji kobiecy głos, który stał się jednym z kinowych hitów we Włoszech, wyprzedzając nawet „Barbie” Grety Gerwig i „Oppenheimera” Christophera Nolana w tamtejszym box office.

To debiut Paoli Cortellesi – komiczki i aktorki, która zagrała też główną rolę, podążając śladem Phoebe Waller-Bridge („Fleabag”). Delia, bohaterka filmu, to postać, z którą utożsami się wiele kobiet – codziennie dokonujących rzeczy niemożliwych: łączenie pracy, domu, wychowania dzieci i opieki nad starszymi członkami rodziny, łagodzenie napięć i rodzinnych dramatów. Delia mimo ciężkiej pracy spotyka się z pretensjami i niezrozumieniem. Kiedy jednak otrzymuje list, który skłania ją do buntu, podejmuje odważne, nieoczekiwane kroki.

„Jutro będzie nasze” to film o duchu zmian, sile kobiecej solidarności i pięknych, choć burzliwych relacjach matek z córkami. Osadzony w powojennym Rzymie, łączy tradycję neorealizmu z nowoczesnym przesłaniem. To opowieść o zbiorowym przebudzeniu i odwadze kobiet przeciwstawiających się przemocy. Film przeplata śmiech ze łzami i daje nadzieję – przyszłość jest w naszych rękach. Bella ciao!
Reżyseria: Paola Cortellesi

Obsada: Paola Cortellesi, Valerio Mastandrea, Romana Maggiora Vergano, Emanuela Fanelli
Kraj produkcji: Włochy
Rok produkcji: 2023
Gatunek: komediodramat
Czas trwania: 118 min

22 sierpnia, godz. 21:30

NA GŁĘBOKĄ WODĘ

Prawdziwa historia żeglarza-amatora w reżyserii zdobywcy Oscara Jamesa Marsha („Teoria wszystkiego”), z wybitnymi rolami Colina Firtha i Rachel Weisz.
Claire i Donald Crowhurst to szczęśliwe małżeństwo z trójką dzieci. Kiedy rodzinny biznes upada, Donald decyduje się na ryzykowny krok: bierze udział w samotnym żeglarskim wyścigu dookoła świata – Sunday Times Golden Globe. Bez doświadczenia i przygotowania, musi przetrwać trudną podróż i wygrać wyścig. Wszystko po to, by zasłużyć na podziw najbliższych. Wspierany przez żonę i dzieci, Donald staje do walki z żywiołami i samym sobą.

Reżyseria: James Marsh
Obsada: Colin Firth, Rachel Weisz
Kraj produkcji: Wielka Brytania
Rok produkcji: 2018
Gatunek: biograficzny, przygodowy, dramat
Czas trwania: 101 min

29 sierpnia, godz. 21:30

MIŁOŚĆ PO SĄSIEDZKU

Czasem miłość czai się tuż za rogiem!
Czarująca komedia romantyczna z Emily Blunt („Sicario”, „Diabeł ubiera się u Prady”), Jamiem Dornanem („Pięćdziesiąt twarzy Greya”) i Jonem Hammem („Mad Men”), w reżyserii nagrodzonego Oscarem Johna Patricka Shanleya.

Rosemary i Anthony nie potrafią żyć bez siebie, a jednak ciągle coś staje na ich drodze. Ona – rozważna i trochę romantyczna; on – niepewny siebie marzyciel o wielkim sercu. Wśród malowniczych irlandzkich krajobrazów ich relacja pełna jest przyciągania i odpychania. Gdy pojawia się przystojny i bogaty rywal, będą musieli zdecydować, co jest dla nich najważniejsze. W końcu, jak wiadomo, czasem miłość czai się… tuż za rogiem.

Reżyseria: John Patrick Shanley
Obsada: Emily Blunt, Jamie Dornan, Jon Hamm, Christopher Walken
Kraj produkcji: Irlandia, Wielka Brytania, USA
Rok produkcji: 2020
Gatunek: komedia romantyczna
Czas trwania: 102 min

Letnie wieczory + świetne kino = idealny piątek. Dołącz do nas!
Zabierz znajomych, udostępnij wydarzenie i do zobaczenia na seansach! 




reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

25°C
3.09km/h
1011hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama

reklama
Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej do czego służą i jak nimi zarządzać. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich używanie. ROZUMIEM