reklama

Pomoc UA


Pesel dla uchodźców
16 marca w Urzędzie Dzielnicy Wilanów utworzony został punkt przyjmowania wniosków na parterze w budynku przy ul. Klimczaka 4 (budynek Rady i Straży Miejskiej).
Co potrzebujesz, aby uzyskać numer PESEL
- dokument, który potwierdzi Twoją tożsamość
- kolorowe zdjęcie o wymiarach 35x45 mm
- wypełniony wniosek

З 16 березня біженці з України можуть подавати документи на отримання номеру PESEL.
У Вілянівському районному управлінні (Urząd Dzielnicy Wilanów) знаходиться пункт прийому заяв - перший поверх будівлі за адресою: вул. Klimczaka 4 (будівля Ради та Міської Варти).
Що потрібно, щоб отримати номер PESEL?
- документ, який посвідчує вашу особу
- кольорова фотографія розміром 35х45 мм
- заповнена заява

Warszawska pomoc dla obywateli Ukrainy
Pomoc mieszkaniowa, żywność i odzież, zdrowie, legalizacja pobytu, praca, edukacja, transort i kultura i sport.

ZUS: infolinia dla obywateli Ukrainy 22 444 02 55
W poniedziałek, 21 marca tego roku, ZUS uruchomił specjalną linię telefoniczną w języku ukraińskim i polskim w sprawie świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy. Chodzi o osoby, które przybyły do Polski po 23 lutego tego roku w wyniku konfliktu zbrojnego.
Infolinia jest dostępna w dni robocze - od poniedziałku do piątku - w godzinach od 8:00 do 18:00 pod numerem 22 444 02 55 (opłata według stawek operatorów). Pytania dotyczące świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy można też przesyłać mailem na adres UA@zus.pl. Wśród osób obsługujących infolinię są m.in. uchodźcy z Ukrainy.

Zbiórki

Zbiórka pieniędzy w Szkoła Podstawowa nr 400 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie
Szkoła wraz z Polską Akcją Humanitarną włącza się aktywnie w pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. Zebrane pieniądze zostaną wykorzystane na pomoc dla osób, które przybywają do Polski z Ukrainy oraz na działania PAH w Ukrainie.

Zajęcia dla dzieci - Pomoc psychologiczna

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę uruchomiła dyżury dla osób z Ukrainy przebywających w Polsce z dziećmi

Połączenie z numerem 800 100 100 jest bezpłatne, a wszystkie osoby poszukujące tam wsparcia mogą liczyć na anonimowość i profesjonalną pomoc.
Pod nr 800 100 100 można dzwonić zarówno w sprawach własnych dzieci, jak i innych dzieci, których sytuacja wydaje się niepokojąca. Problemy z emocjami i komunikacją, problemy w szkole, podejrzenie krzywdzenia lub wykorzystywania seksualnego oraz wiele innych tematów.

Bezpłatne wsparcie psychologiczne w "Spokojna Główka"
Wychodząc naprzeciw wszystkim osobom z Ukrainy, które przebywają lub właśnie przyjeżdżają do Polski, Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna "Spokojna Główka" oferuje bezpłatne wsparcie psychologiczne dla dzieci, dorosłych, a także całych rodzin, które mają trudność z poradzeniem sobie z nową sytuacją.

Kreatywna świetlica dla dzieci z Ukrainy w Creative Club
Zapraszamy dzieci uchodźców w wieku 6-17 lat do Kreatywnej świetlicy. Na miejscu: warsztaty kreatywne, warsztaty z programowania, eksperymenty, dostęp do komputerów w razie lekcji zdalnych

Bezpłatne konsultacje fizjoterapeutyczne w Fizjoterapia Grudniewscy
Konsultacje fizjoterapeutyczne w języku polskim, angielskim i rosyjskim. Miasteczko Wilanów, ul. Oś Królewska 18B.

Darmowa rehabilitacja i sprzęt rehabilitacyjny od Demi Med
Demi Med obejmuje bezpłatną opieką osoby przyjeżdżające z Ukrainy (niemowlaki, dzieci, osoby starsze), które pilnie potrzebują rehabilitacji ze względów medycznych.

Zajęcia dla ukraińskich dzieci w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej
Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna nr 24 przygotowała ofertę zajęć grupowych dla dzieci wraz z opiekunami, którzy przybyli do Wilanowa z Ukrainy.

Praca

Warszawski Punkt Pośrednictwa Pracy dla uchodźców z Ukrainy
W punkcie przy ul. Marszałkowskiej 77/79 poszukujący pracy mogą się zarejestrować i szukać ofert. Na miejscu są tłumacze, aby ułatwić kontakt z pracownikami urzędu.

reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

12°C
2.57km/h
1024hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama