reklama

Pomoc UA


Warszawska pomoc dla obywateli Ukrainy
Pomoc mieszkaniowa, żywność i odzież, zdrowie, legalizacja pobytu, praca, edukacja, transort i kultura i sport.

ZUS: infolinia dla obywateli Ukrainy 22 444 02 55
W poniedziałek, 21 marca tego roku, ZUS uruchomił specjalną linię telefoniczną w języku ukraińskim i polskim w sprawie świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy. Chodzi o osoby, które przybyły do Polski po 23 lutego tego roku w wyniku konfliktu zbrojnego.
Infolinia jest dostępna w dni robocze - od poniedziałku do piątku - w godzinach od 8:00 do 18:00 pod numerem 22 444 02 55 (opłata według stawek operatorów). Pytania dotyczące świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy można też przesyłać mailem na adres UA@zus.pl. Wśród osób obsługujących infolinię są m.in. uchodźcy z Ukrainy.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę uruchomiła dyżury dla osób z Ukrainy przebywających w Polsce z dziećmi

Połączenie z numerem 800 100 100 jest bezpłatne, a wszystkie osoby poszukujące tam wsparcia mogą liczyć na anonimowość i profesjonalną pomoc.
Pod nr 800 100 100 można dzwonić zarówno w sprawach własnych dzieci, jak i innych dzieci, których sytuacja wydaje się niepokojąca. Problemy z emocjami i komunikacją, problemy w szkole, podejrzenie krzywdzenia lub wykorzystywania seksualnego oraz wiele innych tematów.

Praca

Warszawski Punkt Pośrednictwa Pracy dla uchodźców z Ukrainy
W punkcie przy ul. Marszałkowskiej 77/79 poszukujący pracy mogą się zarejestrować i szukać ofert. Na miejscu są tłumacze, aby ułatwić kontakt z pracownikami urzędu.

reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

16°C
7.72km/h
1011hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama
reklama