reklama

Kurs techniką whitework dla osób średnio zaawansowanych w sztuce haftu

reklama
Kurs techniką whitework dla osób średnio zaawansowanych w sztuce haftu
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
ul. Kostki Potockiego 10/16, Warszawa
Kiedy: 2024-04-13 - 2024-04-14
Czas trwania: 10:00 - 17:00
Koszt wstępu: bilety

Zapraszamy na intensywny kurs techniką whitework przeznaczony dla osób średnio zaawansowanych w sztuce haftu.

Termin „whitework” odnosi się do różnych technik, od ściegów mountmellick i hardanger po delikatne hafty ayrshire i fine white. Tradycyjnie jest wykonywany białą nicią na białej tkaninie. Używany bardzo często do ozdabiania m.in. strojów ślubnych, chrzcielnych, kołnierzyków, halek, mankietów oraz w licznych akcesoriach i tekstyliach domowych.

Zajęcia prowadzone w języku angielskim (będzie możliwość tłumaczenia).

Kiedy: 13–14 kwietnia, godz. 10.00–17.00 (z godzinną przerwą obiadową ok. 12.30)

Gdzie: Domek Lanciego

Bilety: 600 zł
Cena obejmuje dwa dni warsztatowe oraz niezbędne materiały.

Prowadzenie: Angela Bishop – wykładowczyni w Royal School of Needlework z siedzibami w Rugby, Hampton Court Palace oraz Williamsburgu. Jej prace były wystawiane w Wielkiej Brytanii i Australii, w tym na 150. wystawie RSN w Fashion and Textile Museum oraz na wystawie inauguracyjnej w Bankside Gallery w Londynie dla Worshipful Company of Broderers. Pracowała przy tworzeniu instalacji Cornelii Parker Magna Carta Art Embroidery oraz sukni ślubnej dla L’Wren Scott.
Jej prace były publikowane w czasopismach, w tym w brytyjskim magazynie „Embroiderer's Stitch”, „Australian Textile Forum”, a także w książkach RSN Raised Embroidery i Goldwork. Napisała książkę Figure Work in Embroidery, pokazującą różne techniki ściegu używane do wyszywania ludzkiej postaci. W 2023 r. miała zaszczyt być częścią zespołu Embroidery Studio w Royal School of Needlework, który pracował nad ekranem namaszczenia na koronację Ich Królewskich Mości Króla Karola III i Królowej Camilli reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

16°C
7.72km/h
1011hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama
reklama